EFA BİLİŞİM YAZILIM DANIŞMANLIK BİLG. EĞİT. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI


Şirket prensiplerine dayanan güvenlik politikamızda tüm EFA BİLİŞİM YAZILIM DANIŞMANLIK BİLG. EĞİT. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. çalışanları için belirlenen çalışma prensipleri:


BİLGİ GÜVENLİĞİ HEDEFİMİZ


EFA BİLİŞİM YAZILIM DANIŞMANLIK BİLG. EĞİT. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. bu bilgi güvenliği politikası ile iş sürekliliği ve bilgi varlıklarının gizlilik, bütünlük ve erişebilirliklerini etkileyecek her türlü riski yönetmek amacıyla Bilgi güvenliği yönetim sisteminin ISO 27001 standardına uygun kurulması, yönetilmesi, kontrolü ve sürekli iyileştirilmesini sağlar ve hedefler.


Tüm çalışanlarımız ile birlikte yöneterek, bilgi güvenliğimizin sağlanmasını ve sürekliliğini hedefler ve bu amaçla tüm gereklilikleri yerine getirir.


YÖNETİM DESTEĞİ VE KAYNAKLAR


EFA BİLİŞİM YAZILIM DANIŞMANLIK BİLG. EĞİT. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. yönetim kurulu bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulması ve sürdürülmesi için her türlü destek ve kaynağı sağlar.


UYGULANABİLİRLİK


Bilgi Güvenliği konularında önemli kararlar alınırken uygulanabilirlik yönü de göz önünde bulundurulur.


PERSONEL


Bilgi Güvenliği politikasının uygulanabilmesi için tüm çalışanların katkıda bulunmaları gerekir. EFA BİLİŞİM YAZILIM DANIŞMANLIK BİLG. EĞİT. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. çalışanları bilgi güvenliği tehditleri hakkında bilgilendirilir ve gerekli farkındalık eğitimleri verilir.


KAPSAM


İthalat, ihracat, transit, gümrükleme gibi gümrük ve dış ticaret işlemlerini ve bu işlemlere ilişkin lojistik, depolama, muhasebe, insan kaynakları, finans ve bilgi işlem gibi faaliyetlerinin elektronik bilgi varlıkları ile bu varlıkları korumak amacıyla kullandığı bilişim güvenliği kapsamımızdır.


YASAL MEVZUAT


Yasal Mevzuat, EFA BİLİŞİM YAZILIM DANIŞMANLIK BİLG. EĞİT. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Bilgi güvenliği yönetim kurulu tarafından düzenli olarak takip edilir ve uyum için gerekli düzenlemeleri yapar.


RİSKLER


Bilgi varlıklarının gizlilik, bütünlük ve erişebilirliğini tehdit eden riskler düzenli olarak analiz edilerek Düzeltici faaliyetler gerçekleştirilir.


İŞ SÜREKLİLİĞİ


İş süreçlerimizin yürütülmesini sağlayan bilgi işleme olanaklarının kesintisiz ve yedekli olarak sürdürülebilirliği sağlanır.


KONTROL VE DENETLEME


Bilgi güvenliği politikasına uyulması, EFA BİLİŞİM YAZILIM DANIŞMANLIK BİLG. EĞİT. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. yönetim kurulu tarafından düzenli olarak kontrol edilir ve değerlendirilir.